Electronic Revival

O nas » Tomasz Florek

Tomasz FlorekDo roku 2012  współzałożyciel i gitarzysta duetu Electronic Revival. Aktualnie współpracuje przy organizacji Festiwalu The Day of Electronic Music Cekcyn, którego jest współtwórcą.

Urodził się w 1971 roku w Bydgoszczy. Dzieciństwo i okres dorastania spędził koło Bydgoszczy w małej wsi o wdzięcznej nazwie - Dobromierz. W wieku ośmiu lat, wyjeżdża po raz pierwszy na kolonie letnie, a tam spotyka grupę starszych kolegów grających na gitarach. Muzyka gitarowa tak go zafascynowała i zainspirowała, że po powrocie sam sięga po instrument znajdujący się w domu i próbuje zagrać.

Szybko okazało się, że Tomasz posiada bardzo dobry słuch muzyczny i łapie w lot, o co z tą gitarą chodzi i co w niej gra. Kiedy na drodze Tomka pojawił się Jurek Błaszczyk (świetny gitarzysta, który wszedł do rodziny), całe granie zaczęło nabierać koloru i rumieńców.

Pod okiem i uchem Jerzego Tomek zgłębia arkana sztuki gry na gitarze, ćwicząc z prawdziwą pasją. Od tej pory wszystko potoczyło się już bardzo szybko. Najpierw, co prawda, akompaniowanie do piosenek przy ognisku i nie tylko, ale po szkole podstawowej porwało Tomka w stronę poezji śpiewanej i właściwie od tej pory zaczęło się muzykowanie na poważnie.

Tomasz Florek - Cekcyn 2007Przez dwa lata pracował w grupie wokalno-aktorskiej w Inowrocławskim Domu Kultury, lecz ciągle poszukiwał swojego miejsca w świecie muzyki.Przez następne kilkanaście lat przewinął się przez kilka zespołów - od popowych począwszy, a na metalowych skończywszy.

W 2001 roku poznaje Marcina Chmarę i od tej pory razem zaczynają tworzyć muzykę elektroniczną z dość ostrym zacięciem i ciężkimi rifami gitarowymi.

Okazało się, że ten rodzaj muzyki to jest to, czego Tomek szukał od wielu lat.

Tomasz Florek - Cekcyn 2007Tomasz Florek - Cekcyn 2007